English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره کتابخوانی رضوی در افزایش سرانه مطالعه نقش مهمی دارد

جشنواره کتابخوانی رضوی در افزایش سرانه مطالعه نقش مهمی دارد
استاندار چهارمحال و بختیاری در پیامی با اشاره به نقش جشنواره های فرهنگی در ارتقای سرانه مطالعه و بینش مردم، همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی را خواستار شد. به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان چهارمحال و بختیاری ،به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در این پیام از تمام اقشار مردم، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان جهت بهره گیری از فرصت باقی مانده از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
در ادامه این پیام تصریح شده است: میزان رشد و توسعه یافتگی جوامع در ارتباط مستقیم با میزان مطالعه و دانایی هر کشوری است چراکه مردم می‌توانند با مطالعه و بالا بردن سطح آگاهی خود، زندگی بهتری را برای خود و دیگران رقم بزنند.
عباسی در ادامه این پیام اضافه کرده است: کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالندگی جامعه در عرصه‌های مختلف مرهون انس و الفت با کتاب است و انقلاب ما انقلاب فرهنگی و نماد فرهنگ، کتاب و کتابخوانی است و ترویج این فرهنگ سلامت روح و روان و اخلاق جامعه را در بر دارد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری در این پیام خاطرنشان کرده است: معرفی کتاب‌های خوب و اثرگذار در جامعه از مهمترین رسالت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی است و از همین رو برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌شود.
در ادامه پیام اقبال عباسی تصریح شده است: از سوی دیگر برگزاری جشنواره‌ها و استفاده از فرصت علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم (ع) بویژه علی ابن موسی الرضا (ع) می‌تواند باعث رشد و شکوفایی و گرایش مردم به سمت کتابخوانی و مطالعه شود.
در پایان این پیام اضافه شده است: با عنایت به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی در گستره ملی و با همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود، انتظار می‌رود این برنامه فرهنگی با مشارکت اقشار مردم و سایر ادارات به بهترین شکل ممکن برگزار شود تا گامی در راستای افزایش فرهنگ مطالعه و همچنین شناخت هرچه بهتر نسبت به سیره و سبک زندگی حضرت ثامن الحجج (ع) باشد.
مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱۵ تیرماه تمدید شده است.
واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان چهارمحال و بختیاری
۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.