English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

لزوم آشنایی کودکان و نوجوانان با سیره امام رضا(ع)

لزوم آشنایی کودکان و نوجوانان با سیره امام رضا(ع)
این جشنواره یکی از جشنواره‌های معتبر رضوی است که دارای اعتبار ویژه‌ای است می‌شود بین مردم به صورت کتاب توزیع شود تا بتوانیم سیره رضوی را بین مردم ترویج کنیم؛ خصوصا در بین کودکان و نوجوانان که نیاز است با معارف حضرت امام رضا(ع) آشنا شوند. جواد کارگران، مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و دبیر جشنواره تولید کتاب کودک و نوجوان رضوی، این جشنواره و نیاز مبرم کودکان و نوجوانان به معارف رضوی در قالب تولیداتی مانند کتاب صحبت کرده است. این نظرات را می‌خوانیم‌:
جشنواره‌ای که توانسته بین مردم حضور فیزیکی داشته باشد
این جشنواره سال‌های قبل عنوان دیگری داشت تحت‌عنوان جشنواره کودک و نوجوان که در قالب‌های شعر و داستان و قطعه‌های ادبی بود. بعد از ده دوره و ده سال که این جشنواره برگزار می‌شد، احساس کردیم جشنواره به تکرار رسیده و تنوع لازم را ندارد، زیرا اکثر آثار و افراد برگزیده تکراری بودند و متأسفانه آن چیزی که مطلوب نظر ما بود به دست نمی‌آمد. بنابراین تصمیم گرفتیم در سال 95 با هماهنگی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر جشنواره را تعییر دهیم و موضوعی را انتخاب کنیم که موضوع روز باشد و بتواند خروجی پرباری داشته باشد. سپس بحث تولید کتاب کودک و نوجوان را مطرح کردیم که سال95 اولین دوره و امسال سومین دوره‌ای است که کتاب کودک و نوجوان با عنوان رضوی برگزارموانی‌شود. این جشنواره، تنها جشنواره‌ای است که در این زمینه خروجی داشته و توانسته به شکل فیزیکی در بین مردم توزیع شود.
دو برگزیده در جشنواره کتاب سال رضوی
امسال، شخصیت و ابعاد زندگی امام موسی کاظم، پدر بزرگوار امام رضا(ع)، نیز جزو موضوعات ما بود که خوشبختانه در همین خصوص یک کتاب برگزیده شد و جشنواره جایگاه خودش را بعد از سه سال پیدا کرد. این جشنواره یکی از جشنواره‌های معتبر رضوی است که دارای اعتبار ویژه‌ای است می‌شود بین مردم به صورت کتاب توزیع شود تا بتوانیم سیره رضوی را بین مردم ترویج کنیم؛ خصوصا در بین کودکان و نوجوانان که نیاز است با معارف حضرت امام رضا(ع) آشنا شوند. خوشبختانه حضور افراد هم در این جشنواره زیاد است و آثار زیادی ارسال کرده‌اند. امسال، ابتکاری که به خرج دادیم این بود که علاوه بر کتاب‌های چاپ شده، کتاب‌های آماده چاپ را هم ارائه دادیم. این مسئله، به نفع کسانی بود که هزینه چاپ کتاب را نداشتند. ما می‌توانیم با هزینه خود دبیرخانه آن‌ها را چاپ و در سطح کشورتوزیع کنیم. خوشبختانه این جشنواره امسال یکی از جشنواره‌های معتبر امام رضا(ع) بود و در جشنواره کتاب سال رضوی که مراسم اختتامیه آن روز یکشنبه سی و یک تیر بود، دو اثر از برگزیده‌های ما شرکت کردند و به مرحله نهایی رسیدند که این نشان می‌دهد اعتبار جشنواره ما تا چه حد زیاد است.     
واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان چهارمحال و بختیاری
۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.