English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

مقالات

 • جشنواره چهارم
 • آسیه ارزانی   ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
 • هیئت داوران این جشنواره متشکل از آقایان افشین علاء، فرهاد حسن زاده و خانم آتوسا صالحی بود و اسدالله شعبانی نیز به عنوان میهمان ویژه در آیین اختتامیه این جشنواره حضور داشت.

  داریوش رضوانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آغاز آیین اختتامیه با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره گفت: از مجموع 1200 اثر رسیده به چهارمین جشنواره، یکصد اثر به دلیل اینکه پس از مهلت اعلام شده به دبیرخانه رسید، از گردونه داوری خارج شد و هیئت داوران در رشته های شعر، داستان و قطعه ادبی و سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال جمعا 27 نفر را به عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی کرد.

  آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان در آیین اختتامیه جشنواره گفت: عالم صنع خداست و خداوند انسان را آمیخته به هنر آفرید و حس زیبایی دوستی را در وجود او به ودیعه نهاده است. همه موجودات عالم هدفمند به وجود آمده اند و انسان بهترین آفرینش ها محسوب می شود. در جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) باید سعی شود تا سیره ان امام همام به زیبان لطیف و گیرای هنر برای مردم بیان شود.

  رجبعلی صادقی، استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امید است تا با برگزاری اینگونه جشنواره ها، فرهنگ دینی را روز به روز در جامعه گسترش داده و سهمی که در تمدن اسلامی داشته ایم، هر روز افزایش یابد.

  در پایان آیین اختتامیه، برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی و تجلیل شدند:

  در بخش شعر، گروه سنی کودک از امیر حسین ابراهیمی از تهران، سارا هنگامی از اردبیل، پریسا زمانپور از شهرکرد، مهدی مسعودی از شهرکرد و سارا نظری از شهرکرد، گروه سنی نوجوان از نسترن موحدی نیا از کرمان، آرزو سبزوار از شهرکرد و مریم آرام از شهرکرد و گروه سنی بزرگسال نیز از سمیه ربیعی از رشت، زهرا امیرتیموری از کرمان و نرگس ایزدی از شهرکرد تجلیل شد.

  در بخش قطعه ادبی در گروه سنی کودک تینا تقوی از بروجرد، محمد یارمحمدی از بروجرد، انیس جعفری از اردبیل، علی درعلی از شهرکرد، محمد توحیداکبری از شهرکرد، در گروه سنی نوجوان بهنام طالش شریفی از رامسر، مریم سبحانی از زنجان، حدیث قاسمی از دلیجان، زهرا کریمی از شهرکرد، سپیده ایزدی از شهرکرد و حدیث علیاری از شهرکرد و در گروه سنی بزرگسال هم عبدالمحمد مجدی مقدم از خراسان، یلدا ریاحی از شهرکرد، شکوفه فتاحی از کرمانشاه و امیدمردانی از بروجن به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

  برگزیدگان داستان نویسی نیز در بخش کودک معصومه عظیمی از شهرکرد، بیتا قاسمی از مشهد، محمدجعفر ملکیان از، پریسا حسینی از شهرکرد، در بخش نوجوان زهرا علیدادی از بروجرد،مهیار مهرآیین از بروجرد، سارا حق نظری از بروجرد، نگار امین بیطرف از شهرضاو در گروه سنی بزرگسال مریم تاراسی از زنجان، محمدعلی متقیان از قم، و محمد گودرزی از بروجرد بودند.

  در این جشنواره دو کارگاه آموزشی شعر و داستان نویسی در دو بخش مجزا برای شرکت کنندگان برگزار شد.

  اینکه دنیا عجیب دلتنگ است، درد غربت شکسته باران را

  غنچه ها بی قرار و بی تابند، ابر باور نکرده گلدان را

  می وزد از چهار سمت سکوت گردباد عذاب ثانیه ها

  گردبادی که می برد با خود خط کشی های این خیابان را

  این خیابان که می رسد به شما از تمام مسیرهای بهشت

  آه، حسرت به دل نکن آقا خیل انبوه این کلاغان را

  خوش به حال کبوتران شما خوش به حال کبوتران شما

  کاش این روح خسته ام امشب بشکند میله های زندان را

  خواب دیدم دعای باران را خوانده ای تا که سبزتر باشد

  ساقه های برنج می دانند که شما باز گیله مردان را...

  آسمان در غزل نمی گنجد موج ها را دخیلتان کردم

  که خزر خوب و خوب می فهمد راز این اشکهای پنهان را

  گم شدم در چهارچوب خودم مثل یک عکس تکه پاره شده

  در من انگار آهویی غمگین آرزو می کند خراسان را...

  سمیه ربیعی از رشت

  رتبه اول شعر بزرگسال

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.