English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

مقالات

 • جشنواره یکم
 • آسیه ازرانی   ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
 • سابقه شرکت استان چهارمحال و بختیاری در جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، به دومین دوره جشنواره در سال 1383 باز می گردد.

  در سال 1383 علاوه بر شرکت سه تن از شاعران برگزیده استان در جشنواره شعر رضوی، حضور در نمایشگاه رضوان ایران و اجرای برنامه شب فرهنگی در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی مشهد انجام شد.

  در سال 1384 به پیشنهاد استان اولین جشنواره شعر و مولودی خوانی رضوی با شرکت شاعران و مولودی خوانان استان، در سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) در شهرکرد برگزار شد.

  پس از آن در سال 1385 نیز آمادگی استان برای برگزاری جشنواره مولودی خوانی اعلام و به طور همزمان پیشنهاد برگزاری جشنواره لالایی های کودکانه با موضوع امام رضا (ع) نیز از سوی استان به دبیرخانه دائمی جشنواره اعلام شد.

  پس از بحث و بررسی کارشناسان، در نهایت موضوع «ادبیات کودک و نوجوان در فرهنگ رضوی» برای چهارمین جشنواره به تصویب رسید.

  خبر برگزاری این جشنواره در شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در تاریخ 26/7/1385 اعلام و پس از اخذ نظر اعضا و طرح این موضوع در کارگروه فرهنگ و هنر به منظور جلب مشارکت دیگر دستگاه های استان، ستاد برگزاری جشنواره در اداره کل فرهنگ و تارشاد اسلامی استان تشکیل شد.

  در آن سال حدود یکهزار اثر از 870 هنرمند به دبیرخانه جشنواره رسید و هیئت داوران که متشکل از آقایان فرهاد حسن زاده، بیوک ملکی و خانم عرفان نظرآهاری بود، این آثار را در دو مقطع سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال و در سه رشته شعر، داستان و قطعه ادبی بررسی و نفرات برتر را انتخاب کردند.

  آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره نیز در تاریخ 5/9/1385 با حضور مصطفی رحماندوست، در شهرکرد برگزار و از نفرات برتر تجلیل شد.

  گفتنی است، در بخش شعر پریسا تراکمه از شهرکرد، فاطمه آقایی از ایذه، فرشته طارمی از تهران، مهدی مردانی از قزوین، فاطمه طارمی از تهران، در بخش قطعه ادبی طاهره قائدی از شهرکرد، فاطمه احمدی از شهرکرد، معصومه رستمی از کرمانشاه، سحرناصری طهنه از کرمانشاه، شادی کاکایی از کرمانشاه، پریا لطفی از ایلام، مهتاب مطاع رستمی از کرمانشاه، آذین محمدی از کرمانشاه، حمیده نقدی از راین، زهرا نکویی از شهرکرد، محمود قوچانی از مشهد، مرضیه قنبریان از بروجن، زهرا بندری از سمنان و در بخش داستان نیز سپیده آزاد از شهرکرد، ریحانه گودرزی از بروجرد، راضیه شمسی پور از شهرکرد، پروین برهان از شهرضا، فرزاد صفدری از فارسان، ماندانا ملکپور شهرکی از شهرکرد، ژیلا طهماسبی از شهرکرد و حمیرا یزدان بخش از آباده به عنوان نفرات برتر این جشنواره تجلیل شدند.

  خاطر نشان می شود: برگزیده آثار اولین جشنواره کودک و نوجوان در فرهنگ رضوی در کتابی با نام «بهشت هشتم» به چاپ رسیده است.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.